Logo
          2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Atsparumo korupcijai testu tikrins tarnautojų patikimumą

2009-06-25Teisingumo ministras siūlo tikrinti valstybės tarnautojų patikimumą, atliekant jų atsparumo korupcijai testą. Slaptą tarnautojų vertinimą planuojama patikėti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Šiuo metu mūsų šalyje nėra mechanizmo, kuris padėtų prevenciškai kovoti su korupcija valstybės tarnyboje. Teisinės priemonės taikomos tik už jau padarytus nusikaltimus ar teisės pažeidimus, tačiau jų išaiškinama tik nedidelė dalis. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, didžioji dalis korupcinių veiksmų yra sunkiai identifikuojami vien teisinėmis priemonėmis, nes renkant įrodymus sudėtinga įvertinti ir užfiksuoti dviprasmiškas frazes, užuominas, gestus ar kitą abejonių keliantį elgesį. Tokiems veiksmams įvertinti ministras siūlo įtvirtinti naują prevencijos ir kontrolės priemonę – valstybės tarnautojų atsparumo korupcijai patikrinimą.

„Korupcine veikla padaroma daug žalos visiems piliečiams ir valstybei, todėl būtina kiek įmanoma efektyviau užtikrinti, kad valstybės tarnyboje dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos, sąžiningi ir patikimi tarnautojai. Reikalavimas būti atspariu korupcijai turi būti užtikrinamas nuolat vykdant patikrinimus, kurie padės kovoti su neteisėtais tarnautojų veiksmais“, - sako R. Šimašius.

Siūlomame įstatymų pakeitimo projekte numatoma, kad tokį vertinimą tiek planuotai, tiek ir neplaniniu būdu atliks Specialiųjų tyrimų tarnyba, kuri slapta modeliuos įvairias situacijas, leidžiančias nustatyti tarnautojo atsparumą korupcijai. Šių imitacinių veiksmų pagrindu parengtos ir institucijos vadovui perduotos išvados nebus pagrindas atsirasti baudžiamajai ar administracinei atsakomybei, tačiau taps įrankiu atleisti nepatikimą tarnautoją. Gavęs pažymą ir įsitikinęs, kad tarnautojas yra nesąžiningas, įstaigos vadovas privalės jam pasiūlyti pačiam palikti pareigas, o jei šis nesutiks - jį atleisti ir faktą apie tarnautojo neatsparumą korupcijai paviešinti įstaigos interneto svetainėje. Abiem atvejais tarnautojas praras teisę valstybės tarnyboje dirbti 3 metus.

Šiuo metu projektas yra pateiktas derinti visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms. Patikslintas po pateiktų pastabų jis bus teikiamas Vyriausybei svarstyti, vėliau jam turės pritarti ir Seimas.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.