Logo
          2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Verslą kontroliuojančių įstaigų laukia rimta pertvarka

2009-12-11Ūkio ir Teisingumo ministerijos parengė verslą kontroliuojančių įstaigų pertvarkos gaires, kuriose pateikiamos kryptys kaip optimizuoti verslą kontroliuojančių įstaigų atliekamas funkcijas. Šis pasiūlymas bus teikiamas Vyriausybei kitą savaitę.

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip pusantro šimto verslą kontroliuojančių įstaigų. Patirtis rodo, kad neretai šios įstaigos nesukontroliuoja esminių dalykų, o smulkius imasi kontroliuoti net kelios ar keliolika skirtingų įstaigų. Tai sukelia didžiulius trukdžius verslui ir yra gajus korupcijos šaltinis.

„Įsukdami verslą kontroliuojančių įstaigų pertvarkos smagratį tikimės pagrindinio dalyko – ne susilpninti verslo kontrolę, o padaryti ją stiprią, skaidrią ir efektyvią“, – šiandien vykusioje spaudos konferencijoje teigė ūkio ministras D. Kreivys.

„Pertvarkant verslą kontroliuojančias įstaigas siūloma jas sugrupuoti pagal veiklos sritis į 8 grupes: aplinkos, konkurencijos ir rinkos priežiūros, finansų rinkos, kultūros ir švietimo, mokesčių, muitų ir apskaitos, visuomenės ir asmens sveikatos, maisto ir žemės ūkio, saugos. Optimizuota ir sistemiška verslo kontroliuojančių institucijų veikla leis užtikrinti kokybiškesnę ir prioritetizuotą verslo priežiūrą. Kartu, priėmus Viešojo administravimo įstatymo pakeitimus, jų veikla bus perorientuojama į pagalbą verslui, o ne represinių priemonių taikymą“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Pasak ūkio ministro, pertvarkos tikslas – pasiekti, kad verslo įmonę kas tam tikrą laikotarpį galėtų inspektuoti tik viena įstaiga iš vienos srities grupės.

Planuojama, kad kontroliuojančių įstaigų pertvarka vyks dviem etapais. Pirmame etape, kuris vyks iki 2010 m. kovo 30 d., vyks parengiamieji darbai. Pagal sritis sugrupuotos kontroliuojančios įstaigos turės išgryninti savo funkcijas ir susitarti kaip toliau bus atliekamas verslo inspektavimas.

Antrojo reformos etapo, kuris numatomas nuo 2010 m. kovo 30 d. iki gruodžio 31 d., pagrindinis darbas – pasiekti, kad verslo subjektus kas tam tikrą laikotarpį inspektuotų tik viena įstaiga iš sudarytos panašių įstaigų grupės.

Visoje Lietuvoje dabar dirba apie 2000 inspektavimo funkciją atliekančių darbuotojų.Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.