Logo
          2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministras inicijavo tyrimą dėl galimų viešųjų pirkimų pažeidimų

2010-07-202004-2008 m. rekonstruojant laisvės atėmimo vietų ligoninei Pravieniškėse skirtus pastatus, galimai padaryti šiurkštūs viešųjų pirkimų pažeidimai. Kilus įtarimams, teisingumo ministras dėl galimos nusikalstamos veikos kreipėsi į prokuratūrą.

Įgyvendinant kalėjimų modernizavimo strategiją, Teisingumo ministerija ėmėsi veiksmų pertvarkyti esamas laisvės atėmimo įstaigas. Vienai jų – laisvės atėmimo vietų ligoninei Pravieniškėse – pertvarkyti dar ankstesnės Vyriausybės kadencijos metu pradėti rekonstruoti keli pastatai. Jų tvarkymui buvo išleista beveik 26 mln. litų. Siekiant įvertinti atliktus rekonstrukcijos darbus, šių patalpų tinkamumą ligoninės reikmėms, taip pat išanalizuoti kitas galimas ligoninės modernizavimo alternatyvas, Kalėjimų departamento užsakymu buvo parengta galimybių studija.

Šios studijos išvadose konstatuota, kad pradėtuose tvarkyti pastatuose yra nemažai trūkumų: dauguma erdvių išplanuotos netinkamai, rekonstruoti pastatai nėra tinkami naudoti ir neįregistruoti, dalis jų nereikalingi ligoninės reikmėms arba neatitinka tokio pobūdžio įstaigai keliamų techninių reikalavimų, o norint juos pritaikyti numatytiems poreikiams jie vėl turi būti rekonstruojami. Galutiniam pastatų komplekso užbaigimui papildomai reikėtų dar 46 mln. litų.

Šios išvados sukėlė abejonių dėl lėšų panaudojimo efektyvumo ir teisėtumo šių pastatų pertvarkos metu, todėl teisingumo ministras Remigijus Šimašius gegužės mėnesį sudarė teisingumo viceministro vadovaujamą ekspertų komisiją iš įvairių institucijų atstovų vidiniam tyrimui atlikti.

Tyrimo komisijoje dalyvaujanti Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi pateiktą informaciją, konstatavo, kad visuose 13-oje viešųjų pirkimų, kurie buvo atlikti vykdant minimų pastatų rekonstrukciją, buvo padaryti viešųjų pirkimų pažeidimai - iš viso daugiau nei 50. Konkursuose buvo taikomi neproporcingi ir dirbtinai ribojantys konkurenciją kvalifikacijos reikalavimai, pvz. nepagrįstai reikalauta, kad konkurso dalyviai pasiūlymų pateikimo metu turėtų daugiau nei 3 mln. litų apyvartinių lėšų medžiagų įsigijimui. Taip pat dalis sutarčių buvo pasirašyta neatlikus būtinų pirkimo veiksmų: nebuvo parengti pirkimo dokumentai, sutartys pasirašytos negavus pasiūlymų ir nepravedus derybų, už įvykdytus pirkimus nepateiktos ataskaitos ir kt.

„Pateikti faktai iš tiesų kelia nerimą ir įtarimų, kad pastatų rekonstrukcija vykdyta nesilaikant įstatymų reikalavimų, o jai skirtos lėšos galėjo būti panaudotos neskaidriai ir neteisėtai. Operatyvaus Viešųjų pirkimų tarnybos darbo dėka buvo atlikta išsami pateiktos medžiagos analizė bei identifikuoti galimi pažeidimai. Šias išvadas šiandien perduosiu prokuratūrai ištirti dėl galimai nusikalstamos veikos“, - sako R. Šimašius.

Numatyta, kad tyrimą dėl kitų aspektų toliau atliekanti ministro sudaryta komisija likusias išvadas dėl laisvės atėmimo vietų ligoninės rekonstrukcijos darbų pateiks iki š.m. rugsėjo 1 d.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.