Logo
          2018 m. gegužės 23 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių Taryba pritarė Lietuvos ataskaitai

2017-03-20Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje patvirtinta Žmogaus teisių tarybos Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės ataskaita dėl Lietuvos. Taip pat buvo pritarta Lietuvos atliktam rekomendacijų vertinimui, ar jos priimtinos Lietuvai.

Vertindamos žmogaus teisių padėtį, JT taiko visuotinės periodinės peržiūros procedūrą ir atsižvelgia į tris aspektus – pačios valstybės pateiktą informaciją, apibendrintus duomenis apie kitų šios valstybės ataskaitų ar problemų svarstymą JT padaliniuose bei nevyriausybinių organizacijų atsiliepimus – jų „šešėlines“ ataskaitas. Tai suteikia galimybę nustatyti, kaip užtikrinamos žmogaus teisės konkrečioje šalyje ir pateikti rekomendacijas žmogaus teisių apsaugos tobulinimui.

„Šie svarbūs dokumentai ir Lietuvos priimtos rekomendacijos paskatins reikalingų reformų įgyvendinimą žmogaus teisių ir laisvių srityje, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė. – Tam reikės ne tik Vyriausybės ir atskirų ministerijų, bet ir Seimo bei nepriklausomų žmogaus teisių institucijų, teisėsaugos, savivaldybių pastangų. Kviesime ir nevyriausybines organizacijas, gyventojus teikti savo pasiūlymus“ .

JT Žmogaus teisių tarybos vykdoma visuotinė periodinė peržiūra yra žmogaus teisių stebėjimo mechanizmas, veikiantis nuo 2008 metų. Ši peržiūra atliekama kas penkerius metus. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje pirmą kartą Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje svarstyta 2011 metais.

Pernai lapkričio mėnesį darbo grupė savo eilinėje sesijoje vertino, kaip Lietuva užtikrina JT teisės aktais garantuojamas žmogaus teises ir įgyvendina dar 2011 metais gautas ir priimtas rekomendacijas. Šioje sesijoje Lietuva JT Žmogaus teisių tarybai pateikė antrą ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį šalyje 2012–2016 metais.

Lietuva buvo gavusi 172 rekomendacijas, iš kurių vieną iš karto atmetė. Dėl kitų savo poziciją turėjo pateikti iki JT Žmogaus teisių tarybos 34-osios sesijos pradžios kovo mėnesį.

Vyriausybė, vertindama Lietuvai pateiktas rekomendacijas, daugumai pritarė ir pavedė ministerijoms pagal kompetenciją įgyvendinti. Išsamiau su JT Žmogaus teisių tarybos Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės ataskaita apie Lietuvą bei joje pateiktų rekomendacijų vertinimu galima susipažinti internete (nuoroda http://www.tm.lt/tm/jungt_tautu_zmogaus_teisiu/ ).

Taip pat maloniai kviečiame Lietuvos gyventojus, nevyriausybines organizacijas ir kitas suinteresuotas grupes teikti pasiūlymus dėl JT Žmogaus teisių tarybos Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės ataskaitoje pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo el. paštu upr@tm.lt

Kitas Lietuvos vertinimas numatomas 2021 metais.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.