Logo
          2018 m. birželio 18 d., pirmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Parengtas Pranešėjų apsaugos įstatymas

2017-07-17Teisingumo ministrė Milda Vainiutė dalyvavo Seime surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje žiniasklaidos atstovai buvo supažindinti su Seimo sudarytos darbo grupės parengtu Pranešėjų apsaugos įstatymo projektu. Darbo grupė, kuriai vadovavo Seimo narė Agnė Bilotaitė, dalyvavo Seimo nariai, atstovaujantys Seimo frakcijoms, Teisingumo ministerijos, teisėsaugos institucijų bei visuomeninių organizacijų atstovai.

Teisingumo ministrė M. Vainiutė tikisi, kad įstatymas, parengtas remiantis geriausia tarptautine praktika, padės užtikrinti asmenų, pranešusių apie korupcinius atvejus, saugumą ir konfidencialumą. „Turėdami veiksmingą teisinį įrankį, manau, sulauksime didesnio gyventojų pasitikėjimo teisėsaugos institucijomis ir kartu sėkmingai šalinsime korupciją iš mūsų gyvenimo. Kauno tardymo izoliatoriuje dirbančios Rasos Kazėnienės pranešimas tapo pagrindu labai rimtam tyrimui, po kurio buvo atleisti pažeidimus padarę Kalėjimų departamento sistemos vadovai. Todėl valstybės ir mūsų visų pareiga palaikyti pilietiškus žmones ir apsaugoti juos nuo galimo neigiamo poveikio darbovietėje ar kitų grėsmių“.

Kova su korupcija – vienas iš prioritetinių darbų septynioliktos Vyriausybės prioritetinių darbų. Teisingumo ministerija koordinuoja Nacionalinę kovos su korupcija programą.

Ministrė dėkoja parlamentarams ir kitiems darbo grupės nariams už jų indėlį, rengiant labai svarbų teisinį aktą. “Tai - puikus bendro darbo pavyzdys valstybės labui. Manau, kad įstatymu numatyti saugumo, konfidencialumo ir pasitikėjimo saugikliai sustiprins žmonių pasitikėjimą mūsų pastangomis siekti skaidrumo, viešumo visų grandžių institucijų veikloje. Sustiprinę jėgas, kartu sėkmingai šalinsime korupciją “, - sako ministrė M.Vainiutė.

Kokios svarbiausios šio įstatymo nuostatos? Tai - saugaus kanalo teikti informaciją užtikrinimas, pranešėjo konfidencialumas, draudimas daryti neigiamą poveikį pranešėjui ir, reikalui esant nemokamos teisines pagalbos jam užtikrinimas, taip pat - teisė gauti atlyginimą už vertingą informaciją arba kompensaciją, atleidimas nuo atsakomybės.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.