Logo
          2018 m. birželio 18 d., pirmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministrė susitiko su EŽTT vicepirmininku

2017-09-13Šiandien teisingumo ministrė Milda Vainiutė sutiko su Lietuvoje viešinčiais Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) vicepirmininku Linos-Alexandre Sicilianos, teisėju Egidijumi Kūriu ir EŽTT Antrojo skyriaus kanclere Marialena Tsirli.

Pokalbyje, kuriame dalyvavo ir viceministras Raimondas Bakšys bei Lietuvos Vyriausybės atstovė EŽTT Karolina Bubnytė, buvo aptarta, kaip Lietuva įgyvendina EŽŽT sprendimus, kokios vykdomos pertvarkos, kad nebūtų pažeidžiamos žmogaus teisės.

Ministrės M. Vainiutės teigimu, Lietuva gilinasi į EŽTT rekomendacijas ir sprendimus, rengdama naujus teisės aktus.

EŽTT vicepirmininkas L.-A. Sicilianos pažymėjo, kad vertinant tai, ką Lietuva daro žmogaus teisių srityje, gerą įspūdį palieka nusiteikimas eiti į priekį.

Susitikime aptarti klausimai, dėl kurių EŽTT sulaukia daug skundų iš Lietuvos. Tai – netinkamos įkalinimo sąlygos ir nehumaniškas požiūris į nuteistuosius iki gyvos galvos. Ministrė M. Vainiutė informavo, jog baigiamos rengti įstatymų pataisos, įteisinančios procedūrą, kuri nuteistajam suteiks viltį, kad po 25 įkalinimo metų jo byla bus peržiūrėta ir išskirtinais atvejais jam bus paskirta ilgesnė, bet terminuota bausmė. Teismas kiekvieną atvejį vertins pagal aiškius ir griežtus kriterijus, padedančius nustatyti, ar nuteistasis nebekelia pavojaus visuomenės saugumui. Teismo posėdžiuose galės dalyvauti ir nukentėjusiais pripažinti asmenys, priimtą sprendimą jie galės apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

EŽTT atstovai buvo supažindinti su bausmių politikos pokyčiais ir pertvarka laisvės atėmimo įstaigose, kuri leidžia pagerinti nuteistųjų laikymo sąlygas, sudaro sąlygas jų resocializacijai, integracijai į visuomenę. Lietuva išsprendė ir laisvės atėmimo vietų perpildymo problemą – per pastaruosius kelerius metus šiose vietose laikomų asmenų sumažėjo trečdaliu.

Pokalbio metu pabrėžta, kad veiksminga bausmių politika valstybei leidžia užtikrinti visuomenės saugumą, sutaupyti lėšų, kurios skiriamos nuteistųjų išlaikymui, ir įgyvendinti humaniškumo principą.

Susitikime kalbėta apie individualaus konstitucinio skundo įteisinimą. Anot teisingumo ministrės M. Vainiutės, nors Seimas kol kas nepriėmė svarstyti šios konstitucinės pataisos, neatsisakoma idėjos suteikti piliečiams galimybę tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą. EŽTT teisėjas E. Kūris atkreipė dėmesį, kad sulaukiama mažiau skundų iš tų šalių, kurios yra įteisinusios individualų konstitucinį skundą.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.