Logo
          2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministerija siūlo veiksmų planą dėl efektyvesnio psichologų įtraukimo į vaikų apklausas baudžiamajame procese

2018-02-06Teisingumo ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei nutarimo projektą dėl psichologų, pageidaujančių padėti apklausti nepilnamečius baudžiamajame procese, sąrašo sudarymo ir administravimo tvarkos aprašo patvirtinimo. Šiandien Vyriausybėje vykusiame tarpinstituciniame pasitarime nuspręsta sutelkti visų atsakingų institucijų pajėgas, kad problema būtų sprendžiama veiksmingai.

Pateiktu nutarimo projektu būtų patvirtintas aprašas, nustatantis psichologų, pageidaujančių dalyvauti nepilnamečių liudytojų, nukentėjusiųjų, įtariamųjų, kaltinamųjų ar specialių apsaugos poreikių turinčių nukentėjusiųjų apklausose Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nurodytais atvejais, sąrašo sudarymo ir administravimo tvarka. Sąrašas būtų sudaromas savanoriško psichologų įsirašymo į jį pagrindu. Panašiu principu šiuo metu paslaugas teikia teismo ekspertai, kurių sąrašą administruoja Teisingumo ministerija. Siūloma, kad teisėsaugos institucijos esant poreikiui pasirinktų psichologą iš sąrašo, kuris dalyvautų apklausoje.

„Sklandžiam psichologų įtraukimui ir įsitraukimui į vaikų apklausas būtinos ne tik teisėkūros, bet ir organizacinės visų institucijų, ypač vykdančių praktinę veiklą pastangos. Tik kompleksinis požiūris į problemą ir sutelkta veikla duos reikiamą efektą“, - sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Rengdama nutarimo projektą, Teisingumo ministerija teiravosi institucijų nuomonių, bendradarbiaudama su VšĮ „Paramos vaikams centras“ ir Lietuvos psichologų sąjunga, vykdė psichologų apklausą dėl dalyvavimo vaikų apklausose galimybių. Buvo aiškinamasi psichologų turima patirtis, sunkumai dalyvaujant vaikų apklausose, pozicija dėl galimybės įsirašyti į psichologų sąrašą. Apklausos duomenimis jau šiandien pageidavimą būti įtrauktais į psichologų sąrašą išreiškė apie aštuoniasdešimt psichologų.

Teisingumo ministerijos vertinimu šiuo metu svarbus ne vien šis aptariamas teisinis instrumentas ir jo įgyvendinimas. Ypatingas dėmesys, be kita ko, turėtų būti skiriamas nusikaltimo prevencijai ir pagalbos šeimai teikimui.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.