Logo
          2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Atsisakęs patarėjų teisingumo ministras sutaupytas lėšas skirs psichologų etatams

2018-06-14Teisingumo ministras nusprendė iki Naujųjų metų nepriimti į savo komandą politinio pasitikėjimo patarėjų, o sutaupytas lėšas skirti etatinių psichologų, padėsiančių nuo liepos 1 d. apklausti nepilnamečius baudžiamajame procese, etatų įsteigimui.

„Jaučiu asmeninę atsakomybę, kad nuo liepos 1-osios nepilnamečių apklausos, kuriose privalės dalyvauti psichologai, vyktų sklandžiai. Pradžioje gali pasitaikyti atvejų, kad kai kuriose mažose savivaldybėse, kuomet psichologai iš sudaryto sąrašo negalės laiku sudalyvauti tokiose apklausose. Todėl, norėdamas, kad ši tvarka veiktų kuo sklandžiau, atsisakau patarėjų etatų,“ – sako teisingumo ministras E. Jankevičius.

Tai ministras vakar pasakė Vyriausybės kanceliarijoje vykusiame pasitarime dėl psichologų dalyvavimo nepilnamečių apklausose.

Ministro teigimu, trys psichologų etatai už šias lėšas būtų įsteigti Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyboje. Policijos departamento vadovybė pažadėjo, kad už šios institucijos lėšas būtų įsteigti dar du psichologų etatai.

Šie psichologai atvyktų į tas nepilnamečių apklausas, kuomet ikiteisminio tyrimo pareigūnams, prokurorams ar teismams nepavyktų prisikvieti psichologų iš specialaus sąrašo.

Teisėsaugos institucijų skaičiavimais, per dieną gali vykti 25-30 nepilnamečių apklausos, kuriose privalės dalyvauti psichologai.

Nuo liepos 1 d. psichologų dalyvavimas mažamečių (iki 14 metų) nukentėjusiųjų ar liudytojų apklausose bus būtinas. Taip pat psichologas privalės dalyvauti nepilnamečių (iki 18 metų) nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos ar nepilnamečio įtraukimo į prostituciją. Proceso dalyvių prašymu arba ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar ikiteisminio tyrimo teisėjo iniciatyva psichologai turės dalyvauti nepilnamečių nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose ir dėl kitų nusikaltimų, taip pat nepilnamečių įtariamųjų ir kaltinamųjų apklausose.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.