Logo
          2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministerija siūlo su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes

2019-01-09Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtiems siūlymams, kuriuose numatoma išplėsti bausmių, nesusijusių su laisvės atėmimu, taikymą.

„Bausmių vykdymo sistema nėra pakankamai efektyvi, neskatina kalinių taisytis ir keistis. Net 62 proc. į laisvę išėjusių nuteistųjų padaro naujus nusikaltimus ir kali pakartotinai. Mūsų atlikta analizė rodo, kad į laisvę anksčiau laiko išėję nuteistieji, kuriuos laisvėje prižiūri probacijos pareigūnai, pakartotinai nusikalsta rečiau,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Lietuvoje 100 tūkstančių gyventojų tenka 235 nuteistieji, tai yra maždaug dvigubai daugiau negu Europos Sąjungos vidurkis. Mūsų šalyje įkalinimo bausmės skiriamos maždaug trečdaliui nuteistųjų, kuomet, pavyzdžiui, Vokietijoje, reali laisvės atėmimo bausmė skiriama maždaug 5 proc. nuteistųjų, Lenkijoje – 9 proc., Prancūzijoje – 18 proc. nuteistųjų.

Teisingumo ministerijos parengtose pataisose siūloma dažniau taikyti probaciją (bausmės vykdymo atidėjimą, lygtinį paleidimą), ir laisvės atėmimui alternatyvias bausmes: baudą, laisvės apribojimą, baudžiamojo poveikio priemones. Probaciją siūloma taikyti ir arešto bausme nuteistiems asmenims. Šie asmenys probacijos metu būtų intensyviai prižiūrimi elektroninio stebėjimo priemonėmis ir tai prilygtų areštui namuose. Taip pat siūloma supaprastinti lygtinį paleidimo taikymą gerai besielgiantiems nuteistiesiems, t. y. numatant galimybę tokius nuteistuosius paleisti iš pataisos įstaigos su intensyvia priežiūra, atlikus didesnę dalį (tris ketvirtadalius) bausmės.

Taip pat siūloma efektyvinti paskirtų bausmių vykdymą, į šį procesą įtraukiant nevyriausybines organizacijas, plačiau naudojant elektroninio stebėjimo priemones, taikant elgesio pataisos programas, nuteistojo integracijos į visuomenę procesus pradedant dar iki paleidimo iš pataisos įstaigos.

Tikimasi, kad šias pataisas priėmus Seime, iki 15 proc. gali sumažėti nesunkius nusikaltimus padariusių kalinių skaičius.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.